1 / 5
Продадено
Слика на Матична плоча GIGABYTE B550I AORUS PRO AX - AMD B550
Слика на Матична плоча GIGABYTE B550I AORUS PRO AX - AMD B550
Слика на Матична плоча GIGABYTE B550I AORUS PRO AX - AMD B550
Слика на Матична плоча GIGABYTE B550I AORUS PRO AX - AMD B550
Слика на Матична плоча GIGABYTE B550I AORUS PRO AX - AMD B550

Матична плоча GIGABYTE B550I AORUS PRO AX - AMD B550

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
250.16 €
194.90 €
со ДДВ Без ДДВ 185.62 €
Заштеди 55.27 €
-22%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Лансиран:
20. 8. 2020
Гаранција за производителот:
1 година
Број на процепи за процесори:
1
Број на слотови за меморија:
2
Вклучи, поврзи:
Приклучок AM4
Генерација на процесори:
Bay Trail - 3-та генерација
Да се користи во:
Игра
Синхронизација на RGB:
Гигабит RGB фузија
Код:
B550 I AORUS PRO AX
Заден приклучок:
3,5 mm приклучок (3х) 7,1CH, BIOS-от Flashback, DisplayPort (1x), HDMI (2x), LAN 2,5Gb / s (1x), USB-A 3,2 Gen 1 (4x), USB-A 3,2 Gen 2 (1x ), USB-C 3.2 Gen 2 (1x)
XMP:
Екстремен профил на меморија
Звучна картичка:
Realtek ALC1220-VB (7.1CH)
WLAN WiFi:
По
Ширина mm:
170
Дебелина мм:
170
SATA контролер 6 GB:
По
Стандардна WLAN Wi-Fi:
802.11a, 802.11ac, 802.11ax, 802.11b, 802.11g, 802.11n
PCI-E 4.x:
По
Плочасти контракциони споеви мм:
170 x 170
Максимални капацитети и мемории GB:
64
Максимална работна фреквенција MHz:
5 300
Број на слотови PCI-Express x16:
1
Поддржува дискови М.2:
М.2 PCI-E / SATA 2260-80 (2x)
Интегрирана графичка картичка:
Процесори
USB 3.2 Gen2 контролер:
По
USB 3.2 Gen1 контролер:
По
Тип на меморија:
DDR4 DIMM
Производител:
GIGABYTE
Чипсет:
AMD B550
Тип на матична плоча:
Мини-ITX
За процесори:
AMD
LAN контролер:
По
RAID контролер:
По
УСБ 2.0 контролер:
По
Максимална брзина на автобусот PCI-E:
16
DisplayPort:
По
HDMI:
По
Нивоа на RAID:
0-редење, 1-огледување, 10-огледување
Bluetooth:
По
Контролер М.2:
По
Внатрешни конектори:
ATX 8pin, ATX 24pin, вентилатор (2x), процесор со вентилатор (1x), M.2 SATA / PCI-E 3.0 (1x), M.2 SATA / PCI-E 4.0 (1x), RGB LED 5V (1x), RGB LED 12V (1x), SATA 6Gb / s (4x), TPM, USB 2.0 (1x), USB 3.2 Gen 1 (1x)
USB-C:
По
Vendi i prodhimit:
Kina
EAN:
4719331809508
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Матична плоча GIGABYTE B550I AORUS PRO AX - AMD B550
194.90 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ