1 / 7
Продадено
Слика на ASUS ROG STRIX Z590-F GAMING WIFI - Intel Z590 Матична плоча
Слика на ASUS ROG STRIX Z590-F GAMING WIFI - Intel Z590 Матична плоча
Слика на ASUS ROG STRIX Z590-F GAMING WIFI - Intel Z590 Матична плоча
Слика на ASUS ROG STRIX Z590-F GAMING WIFI - Intel Z590 Матична плоча
Слика на ASUS ROG STRIX Z590-F GAMING WIFI - Intel Z590 Матична плоча
Слика на ASUS ROG STRIX Z590-F GAMING WIFI - Intel Z590 Матична плоча
Слика на ASUS ROG STRIX Z590-F GAMING WIFI - Intel Z590 Матична плоча

ASUS ROG STRIX Z590-F GAMING WIFI - Intel Z590 Матична плоча

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
362.27 €
303.76 €
со ДДВ Без ДДВ 289.29 €
Заштеди 58.51 €
-16%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Гаранција за производителот:
1 година
Број на процепи за процесори:
1
Број на слотови за меморија:
4
Вклучи, поврзи:
1200 приклучок
Генерација на процесори:
Интел - 10-та генерација, Интел - 11-та генерација
Да се користи во:
Игра
Синхронизација на RGB:
ASUS Aura Sync
Код:
90MB1630-M0EAY0
Заден приклучок:
3.5mm jack (5x) 7.1CH, BIOS Flashback, Clear CMOS, DisplayPort (1x), HDMI (1x), LAN 2,5Gb/s (1x), Optical S/PDIF (1x), USB 2.0 (2x), USB 3.2 Gen 1 Type-A (4x), USB 3.2 Gen 2 Type-A (2x), USB 3.2 Gen 2
XMP:
Екстремен профил на меморија
Звучна картичка:
ROG SupremeFX ALC4080 (7.1CH)
Подготвена меморија Intel Optane:
По
WLAN WiFi:
По
Ширина mm:
305
Дебелина мм:
244
SATA контролер 6 GB:
По
Стандардна WLAN Wi-Fi:
802.11a, 802.11ac, 802.11ax, 802.11b, 802.11g, 802.11n
PCI-E 4.x:
По
Плочасти контракциони споеви мм:
305 x 244
Максимални капацитети и мемории GB:
128
Максимална работна фреквенција MHz:
5 133
Број на слотови PCI-Express x16:
3
Поддржува дискови М.2:
M.2 PCI-E 2242-110 (3х), M.2 PCI-E / SATA 2242-80 (1x)
Интегрирана графичка картичка:
Процесори
USB 3.2 Gen2 контролер:
По
USB 3.2 Gen1 контролер:
По
Лансиран:
10. 3. 2021
USB 3.2 Gen2x2 контролер:
По
Тип на меморија:
DDR4 DIMM
Производител:
ASUS
Веб-страница на производителот:
Asus.com
Чипсет:
Intel Z590
Тип на матична плоча:
ATX
За процесори:
Интел
LAN контролер:
По
УСБ 2.0 контролер:
По
DisplayPort:
По
HDMI:
По
PCI-E 3.x:
По
Bluetooth:
По
Контролер М.2:
По
Внатрешни конектори:
ARGB LED 5V (3x), ATX 4pin, ATX 8pin, ATX 24pin, вентилатор (3x 4pin), фан процесор (2x 4pin), M.2 PCI-E 3.0 (1x), M.2 PCI-E 4.0 (2x) , M.2 SATA / PCI-E 3.0 (1x), RGB LED 12V (1x), SATA 6Gb / s (6x), Грмотевица (1x),
USB-C:
По
Vendi i prodhimit:
Kina
EAN:
4711081094883
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
ASUS ROG STRIX Z590-F GAMING WIFI - Intel Z590 Матична плоча
303.76 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ