1 / 25
Продадено
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560

Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
198.12 €
181.86 €
со ДДВ Без ДДВ 173.20 €
Заштеди 16.25 €
-8%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Гејмерска матична плоча со чипсет Intel B560. Таа нуди Intel 1200 приклучок со поддршка за Intel 11 -та генерација Core и 10 -та генерација Core / Pentium Gold / Celeron процесори. Матична плоча нуди 4 DIMM слотови за DDR4 (дво-канален) тип меморија со капацитет до 128 GB и поддршка на фреквенции до 3200 MHz и до 5000 MHz OC. Од интерфејсот, матична плоча нуди до 10x USB 2.0 (4x на задниот панел, 6x на плоча), 2x USB 3.2 Gen1 (2x на таблата), 2x USB 3.2 Gen2 (1x на задниот панел, 1x тип-Ц на предниот панел), 1x USB 3.2 Gen2x2 (1x тип-C на задниот панел), 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x 2.5G LAN, 1x USB 2.0 тип-А аудио, 5x 3.5 mm аудио приклучок и експанзивни слотови 1x PCI -E 4,0 x16, 1x PCI- E 3,0 x16 (x4) и 2x PCIe 3,0 x1. За хард дискови, плочата има 6x SATA 6Gb / s и 2x M.2 конектори (1x PCIe 4.0 x4, 1x SATA / PCIe 3.0 x4). Вклучува модул кој обезбедува Wi-Fi 6. Матична плочае во формат mATX
Гаранција за производителот:
1 година
Број на процепи за процесори:
1
HDMI:
По
DisplayPort:
По
Проверете LAN:
По
SATA контролер 6 GB / s:
По
PCI-E 3.x:
По
WLAN (WiFi):
По
УСБ 2.0 контролер:
По
USB-C:
По
Bluetooth:
По
Контролер М.2:
По
Подготвена меморија Intel Optane:
По
Проверете USB 3.2 Gen2:
По
USB 3.2 Gen1 контролер:
По
USB 3.2 Gen2x2 контролер::
PCI-E 4.x:
По
Број на слотови за меморија:
4
За процесори:
Интел
Број на слотови PCI-Express x16:
2
Број на слотови PCI-Express x1:
2
Максимални капацитети и мемории [GB]:
128
Тип на матична плоча:
Микро-ATX
Максимална работна фреквенција [MHz]:
Максимална работна фреквенција [MHz]:
Да се користи во:
Игра
Интегрирана графичка картичка:
Процесори
Димензии на плочата [mm]:
244 x 244
Дебелина [mm]:
244
Стандардна WLAN (Wi-Fi):
802.11a, 802.11ac, 802.11ax, 802.11b, 802.11g, 802.11n
Синхронизација на RGB:
ASUS Aura Sync
XMP:
Екстремен профил на меморија
Тип на меморија:
DDR4 DIMM
Звучна картичка::
ROG SupremeFX S1220A (7.1CH)
Поддржува дискови М.2:
M.2 PCI-E 2242-110 (1x), M.2 PCI-E / SATA 2242-80 (1x)
Вклучи, поврзи:
1200 приклучок
Чипсет:
Intel B560
Генерација на процесори:
Интел - 10-та генерација, Интел - 11-та генерација
На понуда од::
11. 3. 2021
Заден приклучок:
3.5мм приклучок (5x) 7.1CH, аудио USB Type-C, BIOS Flashback, DisplayPort (1x), HDMI (1x), LAN 2,5Gb / s (1x), USB 2.0 Type-A (6x), USB 3.2 Gen 2 Type-A (1x), USB 3.2 Gen 2x2 Type-C (1x)
Внатрешни конектори:
ARGB LED 5V (2x), ATX 8pin, ATX 24pin, COM, вентилатор (2x 4pin), процесор за вентилатор (1x 4pin), M.2 PCI-E 4.0 (1x), M.2 SATA / PCI-E 3.0 (1x ), RGB LED 12V (2x), SATA 6Gb / s (6x), Thunderbolt (1x), TPM, USB 2.0 (2x), USB 3.2 Gen 1 (1x), USB 3.2 Gen 2 - Type C (1x), вода (1x 4pin)...
Веб-страница на производителот:
Asus.com
EAN:
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Матична плоча ASUS ROG STRIX B560-G GAMING WIFI - Intel B560
181.86 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ