1 / 9
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - AMD B550
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - AMD B550
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - AMD B550
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - AMD B550
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - AMD B550
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - AMD B550
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - AMD B550
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - AMD B550
Слика на Матична плоча ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - AMD B550

Матична плоча ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - AMD B550

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
208.03 €
177.02 €
со ДДВ Без ДДВ 168.59 €
Заштеди 31.01 €
-15%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
19 јули 2024 - 20 јули 2024
Македонија, други
20 јули 2024 - 22 јули 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Матичните плочи ROG Strix B550 Gaming обезбедуваат карактеристики што обично се наоѓаат на гејмерски табли ROG Strix X570 од повисока класа, вклучително и PCIe 4.0. Со квалитетна моќност и ефикасен дизајн за ладење, таблите ROG Strix B550 се совршено опремени за да се справат со перформансите на процесорите AMD Ryzen од третата генерација. Со својот модерен изглед и интуитивен софтвер ROG, тој обезбедува солидна основа за вашиот сет на игри. Предности на ASUS ROG STRIX B550-F GAMING -АМД B550 чипсет со поддршка за трета генерација Ryzen процесори -2x заглавие Aura RGB и 1x Aura ARGB заглавие -АМД Crossfire -2x M.2 конектор за ултра брзи SSD дискови Две слотови М.2 Таблата обезбедува два слотови M.2, каде што едниот поддржува SATA и PCIe 4.0 x4 модули (22110), додека другиот овозможува употреба на PCIe 3.0 x4 и SATA модули (22110). Заедно, тие обезбедуваат најбрз и најфлексибилен M.2 интерфејс достапен. Уживајте во високите стапки на битови во мал формат што ги носат модулите М.2. Дизајнирано да биде поладно Играјте потивко и поладно со напредни контроли на вентилаторот и пумпата за вода за крајно непречено играње. Со 4-пински / 3-пински заглавија PWM / DC и заглавје за пумпата за течно ладење AIO, таблата обезбедува доволно конектори за идеално ладење, што можете да ги контролирате преку апликацијата Fan Xpert 4. Дополнително се дополнува со ладилници за М .2 модули. UEFI BIOS -от Режимот EZ прикажува важни поставки и статистика. Тој нуди паметен волшебник, функционалност за влечење и пуштање и апликација со еден клик на важни поставки. С All за да го направите вашиот извештај да работи што е можно поскоро. Интуитивниот напреден режим, обезбеден преку UEFI, ви дава целосна контрола. Вградената функција за пребарување ви помага лесно да пронајдете опции, а разните напредни карактеристики ви овозможуваат интелигентно да направите фини прилагодувања за да ги промените перформансите онака како што сакате. Клучни својства Тоа е матична плоча со чипсет AMD B550. Тој нуди AMD AM4 приклучок со поддршка за трета генерација Ryzen процесори (* не е компатибилен со Ryzen 5 3400G и Ryzen 3 3200G). Таблата нуди 4 DIMM слотови за меморија од типот DDR4 (дво-канален) со капацитет до 128 GB и поддршка на фреквенции до 3200 MHz и до 5100 MHz OC. Од интерфејсот, таблата нуди до 6x USB 2.0 (2x на задниот панел, 4x на таблата), 6x USB 3.2 Gen1 (4x на задниот панел, 2x на таблата), 2x USB 3.2 Gen2 (1x тип-А и 1x тип-C на задниот панел), 1x HDMI, 1x DisplayPort, 1x 2.5G LAN, 1x оптички S / PDIF излез и 5x 3.5 mm аудио приклучок и слотови за проширување 1x PCI-E 4.0 x16, 1x PCI-E 3.0 x16 (x4) и 3x PCI-E 3,0 x1. За хард дискови, плочката има 6x SATA 6Gb / s и 2x M.2 конектори (1x SATA / PCIe 3.0 x4 и 1x SATA / PCIe 4.0 x4). Поддржува AMD Crossfire. Таблата е во ATX формат.
: Формат на матична плоча:
ATX
3 x PCI-E::
AMD CrossFireX:
По
.Интегриран графички јадро::
според процесорот
Чипсет:
AMD B550
DisplayPort:
По
Максимална фреквенција на RAM меморија [MHz]:
5 000
Максимална работна фреквенција [MHz]:
Максимална работна фреквенција [MHz]:
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Генерација на процесори:
Bay Trail - 3-та генерација, Генерација на процесорот:
HDMI:
По
Максимални капацитети и мемории [GB]:
128
Звучна картичка::
ROG SupremeFX S1220A (7.1CH)
Интегрирана графичка картичка:
Процесори
Код на производителот:
90MB14S0-M0EAY0
Код:
90MB14S0-M0EAY0
Заден приклучок:
3.5mm jack (5x) 7.1CH, BIOS Flashback, DisplayPort (1x), HDMI (1x), LAN 2,5Gb/s (1x), Optical S/PDIF (1x), USB 2.0 Type-A (2x), USB 3.2 Gen 1 Type-A (4x), USB 3.2 Gen 2 Type-A (1x), USB 3.2 Gen 2 Type-C (1x)
a:
a
Проверете LAN:
По
Проверете USB 3.2 Gen2:
По
Контролер М.2:
По
RAID контролер:
По
SATA контролер 6 GB / s:
По
УСБ 2.0 контролер:
По
USB 3.2 Gen1 контролер:
По
Внатрешни конектори:
ATX 4pin, ATX 8pin, ATX 24pin, вентилатор (3x 4pin), вентилатор процесор (2x 4pin), M.2 SATA / PCI-E 3.0 (1x), M.2 SATA / PCI-E 4.0 (1x), RGB LED 5V (1x), RGB LED 12V (2x), SATA 6Gb / s (6x), Thunderbolt (1x), USB 2.0 (2x), USB 3.2 Gen 1 (1x), вода (1x 4pin)...
Задни конектори:
Задни конектори:
Тип на меморија:
DDR4 DIMM, DDR4 DIMM
Тип на матична плоча:
ATX
Максимална големина на меморија [GB]::
128
Поддржува дискови М.2:
М.2 PCI-E / SATA 2242-110 (2x), М.2 PCI-E / SATA 2242-110 (2x)
Нивоа на RAID:
0-редење, 1-огледување, 10-огледување
Број на слотови за електронска меморија:
4
Број на процепи за процесори:
1
Број на слотови PCI-Express x1:
1
Број на слотови за меморија:
4
PCI-E 3.x:
По
PCI-E 4.x:
По
За процесори:
AMD
Да се користи во:
Игра
Димензии на плочата [mm]:
305 x 244
Вклучи, поврзи:
Приклучок AM4
Максимална брзина на автобусот PCI-E:
2
Синхронизација на RGB:
ASUS Aura Sync, ASUS Aura Sync
Веб-страница на производителот:
Asus.com
USB-C:
По
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
4718017749688
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Матична плоча ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - AMD B550
177.02 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ