1 / 4
Продадено
Слика на Матична плоча ASUS PRIME X570-P - AMD X570
Слика на Матична плоча ASUS PRIME X570-P - AMD X570
Слика на Матична плоча ASUS PRIME X570-P - AMD X570
Слика на Матична плоча ASUS PRIME X570-P - AMD X570

Матична плоча ASUS PRIME X570-P - AMD X570

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
215.63 €
192.91 €
со ДДВ Без ДДВ 183.72 €
Заштеди 22.71 €
-11%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Лансиран:
5. 6. 2019
Гаранција за производителот:
1 година
Број на порти USB-A 2.0:
2
Број на процепи за процесори:
1
Број на LAN конектори:
1
Број на слотови PCI-Express 16x:
2
Број на слотови PCI-Express 1x:
3
Број на слотови за меморија:
4
Интегрирана графичка картичка:
Процесори
Вклучи, поврзи:
Приклучок AM4
Генерација на процесори:
Рајзен - 1, 2, 3 генерација
Да се користи во:
Игра
Синхронизација на RGB:
ASUS Aura Sync
Код:
90MB11N0-M0EAY0
Заден приклучок:
3.5мм приклучок (3х) 7,1CH, HDMI (1x), LAN 1Gb / s (1x), PS / 2 (1x), USB 2.0 (2x), USB 3.0 (2x), USB 3.1 (2x)
Звучна картичка:
Realtek S1200A (7.1CH)
Број на конектори SATA eSATA:
6
SATA контролер 6 GB:
По
Број на порти USB-A 3.03.13.2 Gen 1:
2
Број на USB-A порти 3.13.2 Gen 2:
4
PCI-E 4.x:
По
USB 3.0 USB 3.1 Gen1 контролер:
По
Плочасти контракциони споеви мм:
305 x 244
Максимални капацитети и мемории GB:
128
Тип на меморија:
DDR4 DIMM
Производител:
ASUS
Веб-страница на производителот:
Asus.com
Чипсет:
AMD X570
Тип на матична плоча:
ATX
За процесори:
AMD
LAN контролер:
По
RAID контролер:
По
УСБ 2.0 контролер:
По
AMD CrossFireX:
По
Максимална брзина на автобусот PCI-E:
16+
HDMI:
По
PCI-E 3.x:
По
Нивоа на RAID:
0-редење, 1-огледување, 10-огледување
Контролер М.2:
По
УСБ 3.1 контролер:
По
Внатрешни конектори:
4 пински ATX, ATX 8pin, ATX 24pin, COM, фан (3x 4pin), течноста за ладење на процесорот (1x 4pin), M.2 PCI-E / SATA 2242-80 (1x), M.2 PCI-E / SATA 2242- 110 (1x), RGB LED 5V (1x), RGB LED 12V (2x), SATA 6Gb / s (6x), TPM, USB 2.0
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
4718017263818
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Матична плоча ASUS PRIME X570-P - AMD X570
192.91 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ