1 / 5
Слика на Тастатура Logitech G513 Carbon, GX црна
Слика на Тастатура Logitech G513 Carbon, GX црна
Слика на Тастатура Logitech G513 Carbon, GX црна
Слика на Тастатура Logitech G513 Carbon, GX црна
Слика на Тастатура Logitech G513 Carbon, GX црна

Тастатура Logitech G513 Carbon, GX црна

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
201.02 €
191.29 €
со ДДВ Без ДДВ 182.18 €
Заштеди 9.73 €
-5%

Само уште 2
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
26 јули 2024 - 27 јули 2024
Македонија, други
27 јули 2024 - 29 јули 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Забелешка: Тастатурата на овој лаптоп на нумеричкиот дел има некои чешки симболи. Дали копнеете по тастатура за игри на која можете да се потпрете? Logitech G513 Carbon е дефинитивно одличен избор. Тој е моќен и ќе ви обезбеди ненадминлива удобност благодарение на неговиот дизајн и мемориска пена за на рака. Покрај тоа, првокласната конструкција изработена од алуминиумски легури, изгледа апсолутно совршено и функционално е најдобра во својата класа. Квалитетни механички прекинувачи Прилагодливо задно осветлување со приближно 16,8 милиони бои Отстранлив одмор на зглобот Најдобри механички клучеви Прекинувачите Romer-G обезбедуваат најмоќна, најбрза и тивка механичка контрола. Тие се тестирани за највисоки нивоа на сигурност, перформанси и издржливост (трае 70 милиони преси), па дури и ги фалат професионални играчи. Поточно, оваа тастатура има прекинувачи GX Brown кои обезбедуваат фини повратни информации што се точни и моментални. Тие се идеални за FPS игри. Уживајте во интензивно светлосно искуство Тастатурата е способна да прикаже цели 16,8 милиони бои. Многу ефекти и анимации се веќе поставени, сепак, лесно можете да го поставите позадинското осветлување на одделните копчиња. Lightsync технологијата ви овозможува да го контролирате позадинското осветлување преку игри - така што вашето искуство на екранот ќе се синхронизира со тастатурата. Зглобовите се одмораат Под тастатурата има потпорна подлога со ефект на мемориска пена. Покриен е со кожа, па затоа не мора да се грижите за потење. Ако се извалка, лесно избришете го. Има шест гумени нозе на дното, така што не се лизга. И, ако се плашите дека мемориската пена ќе ги изгуби своите својства со текот на времето, не сте во право. Се исправа веднаш по кревањето на раката, така што секоја последователна употреба е пријатна како и првиот пат. Оценете ги режимите на игра и специјалните копчиња Дали некогаш сте изгубиле игра само затоа што случајно сте го притиснале копчето Windows? Ова нема да ви се случи со тастатурата Logitech G513 Carbon. Ви овозможува да го вклучите режимот на игра и да ги деактивирате другите копчиња. Многу од нив се оптеретени со функции за пригушување, префрлување режими на игра, промена на ефекти на позадинско осветлување, итн. Тастатурата може да го следи притискањето до 26 копчиња одеднаш. И, ако тоа не ви е доволно, прилагодените функции и макро командите може да се програмираат преку Logitech Gaming Software. Клучни својства Прецизна механичка тастатура за игри со механички прекинувачи GX Brown. Има димензии 132 x 455 x 34 mm, тежина е 1105 g. Кабелот е долг 1,8 m, се поврзува преку задно осветлување USB 2.0 RGB и ви овозможува да прикажувате 16,8 милиони бои, копчињата можат да издржат 70 милиони преси. Има одмор на зглобот, а исто така поддржува и дополнителни навлаки за клучеви од играта.
Гаранција за производителот:
1 година
Vendi i prodhimit:
Kina
EAN:
5099206085961
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Тастатура Logitech G513 Carbon, GX црна
191.29 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ