1 / 13
Продадено
Слика на Кулер за ладење Corsair QL120 RGB, 1x120mm, белa
Слика на Кулер за ладење Corsair QL120 RGB, 1x120mm, белa
Слика на Кулер за ладење Corsair QL120 RGB, 1x120mm, белa
Слика на Кулер за ладење Corsair QL120 RGB, 1x120mm, белa
Слика на Кулер за ладење Corsair QL120 RGB, 1x120mm, белa
Слика на Кулер за ладење Corsair QL120 RGB, 1x120mm, белa
Слика на Кулер за ладење Corsair QL120 RGB, 1x120mm, белa
Слика на Кулер за ладење Corsair QL120 RGB, 1x120mm, белa
Слика на Кулер за ладење Corsair QL120 RGB, 1x120mm, белa
Слика на Кулер за ладење Corsair QL120 RGB, 1x120mm, белa
Слика на Кулер за ладење Corsair QL120 RGB, 1x120mm, белa
Слика на Кулер за ладење Corsair QL120 RGB, 1x120mm, белa
Слика на Кулер за ладење Corsair QL120 RGB, 1x120mm, белa

Кулер за ладење Corsair QL120 RGB, 1x120mm, белa

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
58.34 €
56.71 €
со ДДВ Без ДДВ 54.01 €
Заштеди 1.62 €
-3%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Вентилаторот Corsair QL120 RGB PWM е опремен со 34 независни ARGB LED диоди поделени во 4 одделни кола, за да создадат неверојатни светлосни ефекти. Дизајниран е за корисници кои бараат одличен проток на воздух, тивка работа и осветлување кое го одзема здивот. Предности на Corsair QL120 RGB -Сигурно докажан квалитет на производите на Corsair -PWM контрола на брзината -34 ARGB LED во 4 одделни кола -Моќно ладење Проширете и создадете Контролирајте ги ефектите на осветлување и брзината на вентилаторот со Corsair iCUE. Со опсег од 525 - 1500 +/- 10% RPM и максимално ниво на бучава од 26 dBA, QL120 RGB нуди лесен начин да го опремите вашиот компјутер со моќно ладење што можете да го прилагодите на вашите потреби. RGB функција За QL120 RGB потребен е центар на Lightning Node CORE за RGB осветлување. * Овој производ е наменет како додаток за сет од 3 вентилатори со Lightning Node CORE. Интелигентна контрола, бескрајни можности Софтверот Corsair iCUE го оживува вашиот сет со динамично RGB осветлување, синхронизирано со сите ваши компатибилни производи со iCUE, вклучувајќи вентилатори, RGB LED ленти, тастатури, глувци и многу повеќе. Клучни својства Тоа е квалитетен вентилатор за куќишта за компјутери со ARGB LED осветлување. Има големина од 120 х 25 мм. Постигнува проток на воздух до 41,8 CFM, ниво на бучава до 26 dBA и брзина од 525 - 1500 +/- 10% вртежи во минута. Работи на работен напон од 6-13,2 V. Има 34 ARGB LED диоди поделени во 4 кола. Вентилаторот бара поврзување со контролер Lightning Node CORE и на тој начин служи како додаток за сет вентилатори и куќиште за компјутер со овој контролер.
Вкупни димензии [mm]:
120 x 120 x 25
дизајн:
Пластика
Дизајн на грејач::
актив
Задно светло:
По, Po (RGB)
извршување:
Извршување
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Код на производителот:
CO-9050103-WW
Контрола на брзината:
Автоматски, Автоматски
Висина на течноста за ладење [mm]:
25
Конектор:
4 пин (PWM)
Тип на батерија:
еластичен
Вид на течноста за ладење:
активен
Големина на вентилаторот [mm]::
85 x 55 x 33
Големина на вентилатор/ладилник::
Големина на вентилатор/ладилник:
Боја:
Бело
Димензии:
Димензии
Пеша [g]:
171
Производител:
Корсар, Корсар
Брзина на воздухот (CFM):
Брзина на воздухот (CFM):
Брзина на течноста за ладење [вртежи во минута]:
1 500
Брзина на вентилаторот [rmp]::
1 500
Синхронизација на RGB:
ICUE, КОРСЕАРСКО ИВЦЕ
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Веб-страница на производителот:
Corsair.com
EAN:
8400066194996
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Кулер за ладење Corsair QL120 RGB, 1x120mm, белa
56.71 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ