1 / 16
Продадено
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE
Слика на Слушалки YENKEE YHP 305WE

Слушалки YENKEE YHP 305WE

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
1,290 MKD.
1,190 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 1,008 MKD.
Заштеди 100 MKD.
-8%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Лесни, модерни и моќни слушалки Јенки погодни за слушање од сите можни преносни и паметни уреди. -соодветен за обично слушање, како и за слушање за време на спортот -позлатен конектор од 3,5 мм -Поддршка без раце -ергономски дизајн на иглички -мултифункционален далечински управувач Врвен звук и широка компатибилност Слушалките имаат одличен избалансиран и јасен звук, што го обезбедуваат бакарни драјвери со дијаметар од 14,2 мм. Најдобриот дел е што можете да го цените овој квалитет на слушање од многу различни уреди од телефони до лаптопи, таблети, компјутери, mp3, итн., Благодарение на позлатениот приклучок за приклучок од 3,5 мм. Максимална удобност Едноставниот и во исто време модерен дизајн на слушалките сигурно ќе им се допадне на повеќето корисници. Слушалките се многу удобни благодарение на ергономскиот дизајн и во исто време благодарение на употребата на лесни материјали. Покрај нормалната употреба, можете да ги користите и во спортот. Поддршка без раце Слушалките се опремени со практичен мултифункционален далечински управувач на кабелот, кој се користи за контрола на музика, но и за примање и завршување на повици. Клучни својства Слушалки со едноставен, а сепак модерен дизајн. Погоден за обично слушање и слушање во спортот. Ергономски иглички. Материјалот на школка е легура од метал и алуминиум. Фреквентен одговор 20 Hz - 20 kHz. Бакарен прстен од типот конвертор. Дијаметар на звучникот 14,2 мм. PTD дијафрагма на звучници. Импеданса 32 Ом. Излез 1 mW. Моќност 1,9 mW. THD 20 Hz - 5.000 Hz <5%. Чувствителност 119 dB +/- 3 dB. Поддршка без раце. Сеопфатен микрофон. Чувствителност на микрофон -42 +/- 3 dB. Импеданса 2,27 Ом. Позлатена 3,5 мм. Должина на кабелот 1,2 m.
Минимален опсег на фреквенција [Hz]:
20
Производител:
YENKEE, YENKEE
Код на производителот:
35051544
Контрола на јачината на звукот::
Контрола на јачината на звукот:
Максимален опсег на фреквенција [kHz]:
20
Доверливост:
91 %
Должина на кабел [m]:
1.2, 1,2
Конектор:
3,5 мм (TRRS), 1
Микрофон:
интегриран, интегриран
Чувствителност [dB / SLP]:
-42
Број на конектори:
1
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Код:
35051544
Импеданса [Ом]:
2 270
Гласовна команда:
На кабелот
Големина на звучникот [мм]:
14.2
Тип слушатели:
Слушалки, Слушање
Стапка на неуспех:
Непознато
EAN:
8590669262656
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Слушалки YENKEE YHP 305WE
1,190 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ