1 / 3
Продадено
Слика на Компјутерско куќиште Fractal Design Focus G, сиво
Слика на Компјутерско куќиште Fractal Design Focus G, сиво
Слика на Компјутерско куќиште Fractal Design Focus G, сиво

Компјутерско куќиште Fractal Design Focus G, сиво

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
105.30 €
100.43 €
со ДДВ Без ДДВ 95.65 €
Заштеди 4.87 €
-5%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Лансиран:
12. 8. 2017
Гаранција за производителот:
1 година
Конектори:
3,5 милиметарски приклучок (2x), USB-A 2.0 (1x), USB-A 3.0 (1x)
Материјали:
Челик
Вид на напојување:
ATX
Без напојување:
По
USB 3.0:
По
Аудио приклучок:
По
Број на аудио конектори:
2
Број на порти USB-A 2.0:
1
Број на ладилни места:
6
Број на фанови:
2
Транспарентен страничен панел:
По
Димензии на кутијата:
205 x 431 x 450
Специјална опрема:
Менаџер за кабли, мрежна предна вентилација, филтер за вентилација, про transparentирни странични панели
Параметри на моќност:
Без извор на енергија, поддржува стандарден ATX, на дното
Број на слотови:
Екстериер 5,25 & quot; (2x), внатрешни 2,5 & quot; (1-3x), внатрешни 3,5 & quot; (2x)
Слотови за течноста за ладење:
Врв 2x120 / 140mm, опремен со 2x120mm, преден 2x120 / 140mm, долен 1x120mm, назад 1x120mm
Систем за ладење на вода:
Топ слот од 240мм, преден слот 120/140/240 / 280мм, слот 120мм
Простор за течност за ладење:
Врв 2x120 / 140 mm, пред 2x120 / 140 mm, долен 1x120 mm, назад 1x120 mm
Код:
FD-CA-FOCUS-GY-W
Број на монтирани ладилници:
2
Пеша кг:
4,5
Ширина mm:
205
Висина mm:
444
Дебелина мм:
464
Број на порти USB-A 3.0 3.1 Gen 1:
1
Максимална должина на ладилникот на процесорот см:
16,5
Максимална должина на картичката mm:
380
Максимална висина на течноста за ладење на процесорот mm:
165
Интегрирана течност за ладење:
2х120мм
Максимална должина на картичката см:
38
Број на внатрешни простори на дискот 3.5:
2
Број на места за надворешни тврди дискови 3.5:
2
Број на внатрешни простори на дискови 2,5:
1
Локација на напојувањето на PSU:
ДОЛУ
USB конектори:
По
Поддршка за ладилник за вода:
120мм, 140мм, 240мм, 280мм
Производител:
Дизајн на фрактали
Веб-страница на производителот:
Fractal-design.com
Боја:
Црна, сива
Вид на ложа:
Среда моќ
Поддржани формати на матични плочи:
ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
Број на слотови за картички:
7
EAN:
7350041085140
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Компјутерско куќиште Fractal Design Focus G, сиво
100.43 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ