1 / 1
Слика на RAM меморија Kingston Value, 1x8 GB RAM DDR3, 1600MHz

RAM меморија Kingston Value, 1x8 GB RAM DDR3, 1600MHz

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
57.58 €
51.85 €
со ДДВ Без ДДВ 49.38 €
Заштеди 5.74 €
-10%

Само уште 2
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
18 јули 2024 - 19 јули 2024
Македонија, други
19 јули 2024 - 20 јули 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Кингстон е основан во 1987 година и е еден од водечките светски производители на мемориски модули. Моментално нуди повеќе од 2.000 производи во категоријата мемориски елементи. Спомените на Кингстон се оптимално решение за вашиот лаптоп, компјутер, сервер или печатач.

Модулот за брза меморија KVR16LN11 / 8 е од типот DDR3L. Модулот има висок капацитет од 8 GB и е дизајниран за работни фреквенции до 1600 MHz. 240-пински Unbuffered DIMM меморија се справува со времето CL11 на 1,35-1,5 V.

Можете да користите DDR3 меморија на табли со најновите чипсети. Многу важен параметар е работната фреквенција, што е означено со чипсетот на матичната плоча. Она што ја прави DDR3 меморијата подобра од DDR3 е работната фреквенција. DDR3 мемориите работат на значително повисоки фреквенции со помала потрошувачка на енергија.
Гаранција за производителот:
1 година
Број на RAM модули:
1
Капацитети и мемории на RAM меморија [GB]:
8
Максимален работен напон [V]::
1.5
Веб-страница на производителот:
kingston.com
Течност за ладење:
Без течност за ладење
Тип на меморија:
DDR3, DDR3 DIMM
Конфигурација на меморија:
1 x 8 GB
Посветен на:
За компјутер...
Датум на лансирање:
8. 11. 2013
Работна фреквенција [MHz]:
1 600
Работен напон [V]:
1,35, 1,35/1,5
Latenca CAS [CL]:
11
Користење на меморија::
Користење на меморија:
Висински профил::
Ниско
Код на производителот:
KVR16LN11/8
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
740617225914
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
RAM меморија Kingston Value, 1x8 GB RAM DDR3, 1600MHz
51.85 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ