1 / 8
Продадено
Слика на Кутија за компјутер/ кучиште, Fractal Design Define R5, bела
Слика на Кутија за компјутер/ кучиште, Fractal Design Define R5, bела
Слика на Кутија за компјутер/ кучиште, Fractal Design Define R5, bела
Слика на Кутија за компјутер/ кучиште, Fractal Design Define R5, bела
Слика на Кутија за компјутер/ кучиште, Fractal Design Define R5, bела
Слика на Кутија за компјутер/ кучиште, Fractal Design Define R5, bела
Слика на Кутија за компјутер/ кучиште, Fractal Design Define R5, bела
Слика на Кутија за компјутер/ кучиште, Fractal Design Define R5, bела

Кутија за компјутер/ кучиште, Fractal Design Define R5, bела

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
11,290 MKD.
10,890 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 10,371 MKD.
Заштеди 400 MKD.
-4%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Код на производителот:
FD-CA-DEF-R5-WT
Лансиран:
14 ноември 2014 година
Гаранција за производителот:
1 година
Конектори:
3,5 мм приклучок (2x), USB-A 2.0 (2x), USB 3.0-A (2x)
Вид на напојување:
ATX
Без напојување:
По
Локација на напојувањето (ПСУ):
ДОЛУ
USB 3.0:
По
USB конектори:
По
Аудио приклучок:
По
Број на аудио конектори:
2
Број на порти USB-A 2.0:
2
Број на ладилни места:
9
Број на фанови:
2
Димензии на кутијата:
232 x 451 x 521
Број на USB конектори:
4
Специјална опрема:
Менаџер за кабли, про transparentирна страна, филтер за прашина, отвор напред, контролер на ладилникот, изолација на бучава
Параметри на моќност:
Без извор на енергија, поддржува стандарден ATX, на дното
Број на слотови:
Екстериер 5,25 & quot; (2x), внатрешни 2,5 & quot; (2x), внатрешни 3,5 & quot; (8x)
Слотови за течноста за ладење:
Страна 1х120 / 140мм, горна 3х120 / 140мм, монтирана 2х140мм, предна 2х120 / 140мм, долна 2х120 / 140мм, задна 1х120 / 140мм
Систем за ладење на вода:
Горниот слот 120/140/240/280/360 / 420 mm, преден слот 120/140/240/280 / 360mm, долен отвор 120 / 240mm, заден отвор 120 / 140mm
Комплет за ладење:
2х140мм
Места за ладење:
Страна 1x120 / 140mm, горна 3x120 / 140mm, напред 2x120 / 140mm, долна 2x120 / 140mm, задна 1x120 / 140mm
Производител:
Дизајн на фрактали
Веб-страница на производителот:
Fractal-design.com
Пеша [кг]:
10,7
Боја:
Бело
Вид на ложа:
Мидлтоуер
Број на внатрешен простор на дискот 3,5 ":
8
Број на надворешен простор на тврдиот диск 3,5 ":
2
Број на внатрешен простор на дискот 2,5 ":
2
Максимална должина на картичката [см]:
44
Максимална должина на течноста за ладење на процесорот [cm]:
18
Поддржани формати на матични плочи:
ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
Број на порти USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1:
2
Број на слотови за картички:
7
EAN:
7350041082620
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Кутија за компјутер/ кучиште, Fractal Design Define R5, bела
10,890 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ