1 / 1
Слика на Мрежен кабел Digitus Ecoline, црвен, 5 м

Мрежен кабел Digitus Ecoline, црвен, 5 м

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
312 MKD.
290 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 246 MKD.
Заштеди 22 MKD.
-8%

Само уште 9
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
08 декември 2023 - 15 декември 2023
Македонија, други
09 декември 2023 - 16 декември 2023
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Поврзувачкиот кабел Digitus Ecoline Patch, UTP, CAT 5e, AWG 26/7 е од новата серија на patch кабли со редизајниран приклучок. Willе ви овозможи најдобра и најквалитетна врска со вашата компјутерска мрежа. Куќиштето на кабелот е флексибилно и со заштитна брава, што спречува заглавување на кабелот и на тој начин ја штити рачката од кршење. Затоа е опремен со нова висококвалитетна заштита од кршење. Овој кабел има два RJ45 конектори со нов дизајн и прав крај. Сината боја ја означува ознаката за CAT 5e. Бојата на самиот кабел е црвена, а должината е 5 m. Кабелот припаѓа на групата UTP, што значи незаштитен изопачен пар. Конструкцијата на кабелот е 4 x 2 AWG 26/7, конфигурација 01:01. Стандардниот кабел е ISO / IEC 11801 & TIA / EIA 568-B, се препорачува да го користите во температурен опсег -20 ° C до + 60 ° C.
Наменето за:
Компјутер, мрежи
Крај на кабел:
ПРАВО
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Должина [m]:
5
Категорија:
5
Код на производителот:
DK-1512-050/R
Код:
DK-1512-050/R
Лансиран:
2 август 2016 година
Конектор:
RJ-45, 2, RJ-45
Вид на кабел:
врска, вратоврска
Од приклучокот:
Мажјак RJ-45
Боја:
Црвено, Црвено
Број на конектори:
Број на конектори
За конектори:
Мажјак RJ-45
Стапка на неуспех:
0,00 %
Производител:
Digitus, Digitus
EAN:
4016032198963
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Мрежен кабел Digitus Ecoline, црвен, 5 м
290 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ