1 / 5
Слика на Хард диск HDD WD2003FZEX, 3,5 ", 2 ТБ
Слика на Хард диск HDD WD2003FZEX, 3,5 ", 2 ТБ
Слика на Хард диск HDD WD2003FZEX, 3,5 ", 2 ТБ
Слика на Хард диск HDD WD2003FZEX, 3,5 ", 2 ТБ
Слика на Хард диск HDD WD2003FZEX, 3,5 ", 2 ТБ

Хард диск HDD WD2003FZEX, 3,5 ", 2 ТБ

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
11,090 MKD.
10,390 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 9,895 MKD.
Заштеди 700 MKD.
-7%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
08 декември 2023 - 15 декември 2023
Македонија, други
09 декември 2023 - 16 декември 2023
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
WD Black FZEX Познатата и популарна линија на црни дискови од Western Digital повторно се движи нагоре. Овој пат добива тивок дизајн и најновата верзија на Serial ATA интерфејсот што нуди повисоки максимални достижни брзини на пренос до 6 Gb / s, се разбира, додека ја одржува компатибилноста наназад за постарите верзии на овој интерфејс. Погони од серијата WD Black 3.5: Дизајнирани да се препорачуваат за употреба со компјутери и работни станици со високи перформанси. Напредни технологии Хард дискот е опремен со технологија StableTrac, која ви овозможува да ги намалите вибрациите и да ја зголемите стабилизацијата на плочите за да ја зголемите точноста на читање и пишување. Овозможува постојано повисоки перформанси. Употребените технологии со двоен процесор и колосален кеш придонесуваат за максимизирање на перформансите. Висока густина на пишување и квалитетна изработка Благодарение на најновите технологии, производителот успеа да создаде табли за податоци со огромна густина на запишување, каде што 1 ТБ податоци се чуваат на една табла. Квалитетот на погонот се потврдува со продолжената гаранција и различните подобрувања како што се SecureConnect - зајакнување на SATA конекторот за да се спречи пукање при ракување со кабли. Клучни својства Овој модел на хард диск Western Digital Black WD2003FZEX е дизајниран за монтирање во слот од 3,5 инчи, нуди капацитет од 2 ТБ и е дизајниран за поврзување со модерен интерфејс SATA 6Gb / s (наназад компатибилен со SATA 3Gb / s). Неговите високи перформанси се обезбедува со комбинација на брзина на вртење 7200 вртежи во минута, висока густина на запишување, 64 MB кеш меморија и низа модерни технологии.
Наменето за:
PC
Формати и дискусија:
3,5, 3,5
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Код на производителот:
WD2003FZEX
Код:
WD2003FZEX
Лансиран:
8 октомври 2013 година
Modeli i diskut:
ВНАТРЕШНА
Кеш:
64
Интерфејс:
Интерфејс:
Производител:
Вестерн дигитал, Вестерн дигитал
Технологија:
SATA 6Gb / s
Тип на тврд диск:
Магнетни
Технологија за снимање::
CMR
Веб-страница на производителот:
Wdc.com
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
718037810553
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Хард диск HDD WD2003FZEX, 3,5 ", 2 ТБ
10,390 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ