1 / 6
Продадено
Слика на Хард диск ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 512 GB
Слика на Хард диск ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 512 GB
Слика на Хард диск ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 512 GB
Слика на Хард диск ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 512 GB
Слика на Хард диск ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 512 GB
Слика на Хард диск ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 512 GB

Хард диск ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 512 GB

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
5,490 MKD.
2,790 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 2,657 MKD.
Заштеди 2,700 MKD.
-50%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
ADATA XPG GAMMIX S11 Pro GAMMIX S11 Pro користи многу брз интерфејс PCIe Gen3 x4 и поддржува NVMe 1.3. Покрај тоа, се чува во ладилник што ја намалува температурата на SSD до 10 ° С. Благодарение на 3D NAND Flash технологиите, SLC кеширање, DRAM кеширање, сеопфатна заштита на податоците и LDPC технологија, ECC одржува голема брзина и интегритет на податоци дури и во најинтензивните игри, рендерирање, оверклокување и други напорни апликации. Предности на ADATA XPG GAMMIX S11 Pro -Годините на докажан квалитет на производите на ADATA XPG -3Д NAND блиц -Брзина за читање / пишување до 3500/2300 MB / s -Поддршка на NVMe 1.3 Студена глава пред битка Благодарение на радијаторот, чија форма е инспирирана од дизајнот на спортски автомобил, S11 Pro изгледа модерно и има доволно ладење. Во споредба со M.2 SSD дисковите без затоплување, S11 Pro е посвеж до 10 ° C, што ја зголемува стабилноста на системот. Интегритет на податоци, безбедност и стабилност GAMMIX S11 Pro поддржува код за исправување на грешка со мала густина (LDPC), кој открива и поправа широк спектар на грешки во податоците за попрецизен пренос на податоци. Во исто време, благодарение на поддршката за заштита на податоците E2E (од крај до крај) и модулот RAID, обезбедува сигурност на податоците и поголема стабилност на преносот. Клучни својства Тоа е висококвалитетен и брз SSD диск со капацитет од 512 GB. Има формат М.2. Го користи интерфејсот PCIe Gen3 x4 за поврзување и поддржува NVMe 1.3. За податоците се користеше 3D NAND блиц. Уредот постигнува брзина на читање / запишување до 3500/2300 MB / s (3350/2350 MB / s ATTO). SSD дисковите се карактеризираат со висока отпорност на удари и удари и мала потрошувачка на енергија. Тие гарантираат побрз старт на системот, апликации и складирање во споредба со класичните HDD дискови.
Наменето за:
PC
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Случаен внес на IOPS::
380 000
Записи на IOPS:
380 000
век на траење (TBW)::
320
Panивотен век / трајност (MTTF):
2
Долговечност / трајност (TBW):
320
Modeli i diskut:
3D TLC, ВНАТРЕШНА
Код на производителот:
AGAMMIXS11P-512GT-C
Код:
AGAMMIXS11P-512GT-C
Случајно читање [IOPS]:
390 000
Читања на IOPS:
390 000
SSD меморија:
3D TLC
Интерфејс:
Интерфејс:
Стапка на неуспех:
Непознато
Пеша [g]:
11
Производител:
ADATA
Брзина на читање [MB / s]:
3350, 3 350
Брзина на пишување [MB / s]:
2 350, 2 350
Технологија:
М.2 PCI-Express NVMe
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Дебелина [mm]:
22
Vendi i prodhimit:
Taivan
EAN:
4710273770765
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Хард диск ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 512 GB
2,790 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ