1 / 12
Продадено
Слика на Глувчето ZOWIE од BenQ ZA11-B, црно
Слика на Глувчето ZOWIE од BenQ ZA11-B, црно
Слика на Глувчето ZOWIE од BenQ ZA11-B, црно
Слика на Глувчето ZOWIE од BenQ ZA11-B, црно
Слика на Глувчето ZOWIE од BenQ ZA11-B, црно
Слика на Глувчето ZOWIE од BenQ ZA11-B, црно
Слика на Глувчето ZOWIE од BenQ ZA11-B, црно
Слика на Глувчето ZOWIE од BenQ ZA11-B, црно
Слика на Глувчето ZOWIE од BenQ ZA11-B, црно
Слика на Глувчето ZOWIE од BenQ ZA11-B, црно
Слика на Глувчето ZOWIE од BenQ ZA11-B, црно
Слика на Глувчето ZOWIE од BenQ ZA11-B, црно

Глувчето ZOWIE од BenQ ZA11-B, црно

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
84.21 €
82.58 €
со ДДВ Без ДДВ 78.65 €
Заштеди 1.62 €
-2%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

ZOWIE од BenQ ZA11-B Добијте гејмерски глушец кој е совршен во секој поглед. Не само што е лесен и удобен, тој нуди висок профил и на тој начин обезбедува подобра поддршка за дланката. Добрата ергономија на глувчето не ја заморува раката дури и по неколку часа употреба. Предности на ZA11-B -Квалитет на производите на ZOWIE од BenQ -Симетричен дизајн со висок профил -Прилагодлива чувствителност 400/800/1600/3200 DPI -Прилагодлива фреквенција на одговор 125/500/1000 Hz Квалитети што ќе донесат победа Гејмерскиот глушец е опремен со оптички сензор со можност за поставување на резолуцијата во опсегот од 400, 800, 1600 и 3200 dpi. Опремен е со 5 копчиња. Глувчето исто така има можност да ја постави фреквенцијата на одговор на 125, 500 и 1000Hz. Благодарение на неговиот дизајн, овозможува удобна употреба на двата стила на држење. Еден глушец, три големини Глувчето ZAXX-B доаѓа со истата опрема, од сензорот, преку прилагодливиот одговор, до копчињата. Можете да ја најдете разликата во димензиите. Во зависност од големината на вашата рака и вашите желби, можете да изберете глушец што ви одговара совршено. Разликата меѓу нив можете да ја најдете на сликата подолу. Клучни својства Ова е гејмерски оптички глушец кој нуди висок профил. Симетрично е со копчиња прилагодени за десната рака. Има големина L. Обезбедува 5 копчиња. Го користи USB -интерфејсот за поврзување. Има прилагодлива чувствителност од 400/800/1600/3200 DPI и фреквенција на одговор од 125/500/1000 Hz. Должината на кабелот е 2 метри.

Ергономија:
За десничарите, За десничарите
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Должина на кабел [m]:
2
Тежина категорија:
Лесен (до 89 g), Лесен (до 89 g)
Код на производителот:
9H.N2TBB.A2E
Код:
9H.N2TBB.A2E
Време на одговор [ms]:
1
Конектор:
USB
Врски:
Врски:
Тип на сензор:
Вид на сензор:
Игра:
По
Модели и сензорит:
PixArt 3360
Интерфејс:
Интерфејс:
Максимална чувствителност [DPI]:
3200, 3200
Број на копчиња:
5
Цел::
игри
Пеша [g]:
82
Производител:
ZOWIE од BenQ, ZOWIE од BenQ
Тркало:
Инженерство, Инженерство
Сензор за движење:
оптика, оптика
Длабочина [mm]::
128
Дебелина [mm]:
128
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
4718755083273
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Глувчето ZOWIE од BenQ ZA11-B, црно
82.58 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ