1 / 5
Продадено
Слика на Глувче Verbatim Silent Optical, црна
Слика на Глувче Verbatim Silent Optical, црна
Слика на Глувче Verbatim Silent Optical, црна
Слика на Глувче Verbatim Silent Optical, црна
Слика на Глувче Verbatim Silent Optical, црна

Глувче Verbatim Silent Optical, црна

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
14.44 €
12.82 €
со ДДВ Без ДДВ 12.21 €
Заштеди 1.62 €
-11%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Кажете му збогум на бучавата и добредојде на тивкото оптичко глувче Verbatim Silent. Овој глушец користи нова тивка технологија, прекинувачи за тивко кликање и гумена обвивка, така што е навистина нечујно. Покрај тоа, целата бучава се елиминира додека се одржува истото чувство за кликање. Главните предности *Тивката технологија го елиминира непотребниот шум *Оптичка технологија со висока резолуција од 1000 dpi *Ергономски дизајн и удобен фат за лесна употреба *Интерфејс: USB-A *Оперативен систем: Windows Vista, XP, 7, 8 и 10, Mac OS X 10.4, Linux Kernel 2.6 и понова верзија Прецизна контрола Тивкото оптичко глувче е опремено со оптичка технологија со висока резолуција за непречено и прецизно движење на екранот. Само приклучете го во USB-порта и можете веднаш да почнете да го користите. Стилски дизајн Ергономскиот дизајн добро се вклопува во раката, па затоа е удобен за користење. Едноставниот, стилски дизајн не изгледа лошо на ниту една маса. Клучни својства Глувче со оптички кабел со резолуција од 1.000 dpi, 2 копчиња + механичко тркало, должина на кабел 1,5 m Димензии 117,1 mm × 62,5 mm × 38,6 mm, тежина 80 g.
Ергономија:
Универзална, Универзална
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Должина на кабел [m]:
1,52, 1,52
Тежина категорија:
Лесен (до 89 g), Лесен (до 89 g)
Тивок клик / Тивко: :
Код на производителот:
49024
Код:
49024
Конектори:
USB
Врски:
Врски:
Интерфејс:
Интерфејс:
Максимална чувствителност [DPI]:
1000, 1000
Пеша [g]:
80
Производител:
Буквално, Буквално
Тркало:
Инженерство, Инженерство
Сензор за движење:
оптика, оптика
Тивок клик / Тивок:
По
Длабочина [mm]::
117,1
Дебелина [mm]:
117,1
Веб-страница на производителот:
Verbatim.com
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
0239424902410
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Глувче Verbatim Silent Optical, црна
12.82 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ