1 / 1
Продадено
Слика на Гел паста за ладење за процесор SilentiumPC Pactum PT-1, 4 гр

Гел паста за ладење за процесор SilentiumPC Pactum PT-1, 4 гр

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
9.57 €
со ДДВ Без ДДВ 8.11 €

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Ефективната термички спроводлива паста SilentiumPC Pactum PT-1 сега е достапна за секој што бара квалитетно решение за ладење на процесорот, графика и други чипови во нормални услови. Овој производ е дизајниран за квалитетен пренос на температурата помеѓу денешните моќни процесори и ладилници. Топлинската спроводливост на оваа паста е поголема од 4 W / mK и е наменета за долгорочна работа на температури од -50 ° C до 240 ° C. Кога се нанесува правилно, пастата ги исполнува сите пори и неправилности на површината на чипот и така температурата на процесорот се намалува за неколку степени благодарение на неговата ефикасност. Не само поради отсуството на силикон, има и занемарлива електрична спроводливост. Пакувањето содржи 4 грама паста што спроведува топлина. SilentiumPC Pactum PT-1 е наменет за сите модерни процесори, вклучувајќи ги и помоќните. Се нанесува со нанесување мала количина на површината на процесорот за чип или распрскувач и се шири во тенок слој, на пример со вклучената шпатула.
Код на производителот:
SPC068
Лансиран:
25 јануари 2014 година
Гаранција за производителот:
1 година
Пеша [g]:
4
Густина [g / cm³]:
2.5
Производител:
SilentiumPC
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
5900308750414
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Гел паста за ладење за процесор SilentiumPC Pactum PT-1, 4 гр
9.57 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ