1 / 2
Продадено
Слика на Диск SSD WD Blue 3D NAND - 2TB
Слика на Диск SSD WD Blue 3D NAND - 2TB

Диск SSD WD Blue 3D NAND - 2TB

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
179.54 €
146.13 €
со ДДВ Без ДДВ 139.17 €
Заштеди 33.40 €
-19%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Код на производителот:
WDS200T2B0A
Лансиран:
26. 10. 2017
Гаранција за производителот:
1 година
Технологија:
SATA 6Gb / s
Формати и дискусија:
2.5
Пеша (g):
57,9
Ширина [мм]:
69,85
Брзина на читање [MB / s]:
560
Брзина на пишување [MB / s]:
530
Modeli i diskut:
3D, ВНАТРЕШНА, SSD
Читања на IOPS:
95 000
Записи на IOPS:
84 000
Panивотен век / трајност (MTTF):
1.75
Долговечност / трајност (TBW):
500:!
Производител:
Вестерн дигитал
Веб-страница на производителот:
Wdc.com
Големина на диск GB::
2 000
Висина [mm]:
7+
Дебелина [mm]:
100,2
EAN:
7180378563154
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Диск SSD WD Blue 3D NAND - 2TB
146.13 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ