1 / 4
Слика на Диск Samsung T7, 500 GB, сино
Слика на Диск Samsung T7, 500 GB, сино
Слика на Диск Samsung T7, 500 GB, сино
Слика на Диск Samsung T7, 500 GB, сино

Диск Samsung T7, 500 GB, сино

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
99.91 €
82.58 €
со ДДВ Без ДДВ 78.65 €
Заштеди 17.33 €
-17%

Само уште 1
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
26 јули 2024 - 27 јули 2024
Македонија, други
27 јули 2024 - 29 јули 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Лесниот и идеално голем преносен SSD T7 обезбедува високи стапки на пренос и ги штити податоците за лесен начин за складирање и пренос на големи датотеки. Искусете ги секојдневните високи перформанси кога работите и играте со Т7. Предности на Samsung T7 Докажан квалитет на производите на Samsung со години Интерфејс USB 3.2 Gen2 Брзина на читање / пишување до 1050/1000 MB / s Отпорен на удари и вибрации Висока стапка на трансфер Со флеш меморија V-NAND и интерфејс USB 3.2 Gen2, T7 нуди брзина на читање / запишување до 1050/1000 Mb / s, односно до 2x повисока од претходните T5 дискови. Резултатот е многу побрз трансфер и резервна копија на големи податоци, вклучително и видеа од 4К. Цврсти внатре и надвор Повеќе не треба да се грижите. Т7 нема подвижни делови, но има робусно метално тело, така што може да издржи падови од височина до 2 метри. Опционалната заштита со лозинка со хардверска енкрипција AES 256-битна ги одржува вашите чувствителни податоци посигурни. Сето ова е дополнително поддржано со 3-годишна ограничена гаранција. Клучни својства Тоа е мал надворешен SSD со капацитет од 500 GB. Користи USB 3.2 Gen2 интерфејс со брзина на читање / запишување до 1050/1000 MB / s за да се поврзе со уредот. Дискот користи блиц V-NAND. Тој е високо отпорен на удари и потреси. Има хардверска криптирање AES 256-битна. Пакетот вклучува USB кабли: тип-Ц до тип-А и поврзувачки тип-Ц.
Лансиран:
12. 5. 2020
Гаранција за производителот:
1 година
Технологија:
USB-C
Формати и дискусија:
2.5
Код:
MU-PC500H/WW
Стабилно:
По
Ширина mm:
57
Висина mm:
8
Дебелина мм:
85
Пеша г.:
58
Големина на диск GB::
500
Брзина на читање на МБ:
1000
Брзина на пишување MB:
1 050
Производител:
Самсунг
Веб-страница на производителот:
Samsung.cz
Modeli i diskut:
Странски, SSD
Боја:
Сина
Vendi i prodhimit:
Korea
EAN:
8806090312434
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Диск Samsung T7, 500 GB, сино
82.58 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ