1 / 4
Продадено
Слика на Samsung T7 мал надворешен SSD диск, 500 GB, црвенa
Слика на Samsung T7 мал надворешен SSD диск, 500 GB, црвенa
Слика на Samsung T7 мал надворешен SSD диск, 500 GB, црвенa
Слика на Samsung T7 мал надворешен SSD диск, 500 GB, црвенa

Samsung T7 мал надворешен SSD диск, 500 GB, црвенa

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
100.08 €
82.72 €
со ДДВ Без ДДВ 78.79 €
Заштеди 17.36 €
-17%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Лесниот и идеално голем преносен SSD T7 обезбедува високи стапки на пренос и ги штити податоците за лесен начин за складирање и пренос на големи датотеки. Искусете ги секојдневните високи перформанси кога работите и играте со Т7. Предности на Samsung T7 -Сочуван квалитет на производите на Samsung со години -УСБ 3.2 Gen2 интерфејс -Брзина на читање / пишување до 1050/1000 MB / s -Отпорен на шокови и потреси Висока стапка на трансфер Со V-NAND флеш меморија и USB 3.2 Gen2 интерфејс, T7 нуди брзина на читање / запишување до 1050/1000 Mb / s, односно до 2x повисока од претходните T5 дискови. Резултатот е многу побрз пренос и резервна копија на големи податоци, вклучително и 4K видеа. Цврсто внатре и надвор Повеќе не треба да се грижите. Т7 нема подвижни делови, но има робусно метално тело, така што може да издржи падови од височина до 2 метри. Опционалната заштита со лозинка со хардверска енкрипција AES 256-битна ги одржува вашите чувствителни податоци посигурни. Сето ова е дополнително поддржано со 3-годишна ограничена гаранција. Клучни својства Тоа е мал надворешен SSD со капацитет од 500 GB. Користи USB 3.2 Gen2 интерфејс со брзина на читање / запишување до 1050/1000 MB / s за поврзување со уредот. Дискот користи блиц V-NAND. Тој е многу отпорен на удари и удари. Има AES 256-битно хардверско шифрирање. Пакетот вклучува USB кабли: тип-Ц до тип-А и поврзувачки тип-Ц.
Формати и дискусија:
2.5, 2,5
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Стабилно:
По
Код на производителот:
MU-PC500R/WW
Код:
MU-PC500R/WW
Modeli i diskut:
Странски
Интерфејс:
Интерфејс:
Боја:
Црвено
Пеша [g]:
58
Производител:
Самсунг, Самсунг
Брзина на читање [MB / s]:
1000, 1 000
Брзина на пишување [MB / s]:
1 050, 1 050
Технологија:
USB-C
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Дебелина [mm]:
85
Веб-страница на производителот:
Samsung.cz
EAN:
8806090312465
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Samsung T7 мал надворешен SSD диск, 500 GB, црвенa
82.72 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ