1 / 8
Слика на Диск Patriot Burst Elite, 2,5" - 1,92TB
Слика на Диск Patriot Burst Elite, 2,5" - 1,92TB
Слика на Диск Patriot Burst Elite, 2,5" - 1,92TB
Слика на Диск Patriot Burst Elite, 2,5" - 1,92TB
Слика на Диск Patriot Burst Elite, 2,5" - 1,92TB
Слика на Диск Patriot Burst Elite, 2,5" - 1,92TB
Слика на Диск Patriot Burst Elite, 2,5" - 1,92TB
Слика на Диск Patriot Burst Elite, 2,5" - 1,92TB

Диск Patriot Burst Elite, 2,5" - 1,92TB

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
137.98 €
со ДДВ Без ДДВ 131.41 €

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
18 јули 2024 - 19 јули 2024
Македонија, други
19 јули 2024 - 20 јули 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Гаранција за производителот:
1 година
Технологија:
SATA 6Gb / s
Формати и дискусија:
2.5
Наменето за:
Лаптоп, компјутер
Капацитет на SSD диск:
QLC
Читања на IOPS:
40000
Записи на IOPS:
40000
Код:
PBE192TS25SSDR
Ширина mm:
69
Висина mm:
7
Дебелина мм:
100
Капацитети GB:
1920
Брзина на читање на МБ:
450
Брзина на пишување MB:
320
Долготрајност Трајност TBW:
1600
Лансиран:
4. 2. 2021
Тежина g:
46
MTTF или MTBF [милиони часа]:
2
Производител:
Патриот
Веб-страница на производителот:
Info.patriotmemory.com
Modeli i diskut:
SSD
EAN:
814914027776
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Диск Patriot Burst Elite, 2,5" - 1,92TB
137.98 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ