1 / 5
Продадено
Слика на Паметен часовник Amazfit GTS 2, црнa
Слика на Паметен часовник Amazfit GTS 2, црнa
Слика на Паметен часовник Amazfit GTS 2, црнa
Слика на Паметен часовник Amazfit GTS 2, црнa
Слика на Паметен часовник Amazfit GTS 2, црнa

Паметен часовник Amazfit GTS 2, црнa

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
198.46 €
147.48 €
со ДДВ Без ДДВ 124.98 €
Заштеди 50.98 €
-26%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Тогаш на светот ќе излезе часовникот Amazfit GTS 2. Часовник кој комбинира супер стилски дизајн и многу интересни функции. -3Д заоблен дизајн без рамка - Сеопфатен мониторинг на здравјето и кондицијата -Зачувајте и пуштете музика -Интегриран гласовен асистент Амазон Алекса -Јасен и живописен AMOLED дисплеј -Водоотпорен до 5 банкомати -12 спортски режими -Повикајте директно од зглобот -Часовникот е на чешки јазик и мобилната апликација исто така е целосно исчистена. Стакло од работ до раб, тенок дизајн Добро изработеното 3D заоблено стакло создава моќно визуелно искуство. Добро е наместена за динамичните облини на каросеријата од алуминиумска легура. Оваа врска гарантира удобно и лесно преносливо искуство. Покрај тоа, часовникот е опремен со карбонски премаз, кој му овозможува на екранот висока отпорност на гребнатини и абење, што значително го зголемува квалитетот и издржливоста на стаклото. Willе ти се наместат Носете што сакате на вашиот зглоб. Изберете од широк спектар на мотиви за бирање за секогаш да одговараат на вашиот стил и расположение. Скоро секое бирање поддржува екран секогаш вклучен, така што можете да го видите само интерфејсот што ви се допаѓа, во секое време, насекаде. Сеопфатна заштита на вашето здравје -Мерење на нивото на кислород во крвта - часовникот е опремен со подобрен сензор BioTracker 2, кој поддржува мерење на заситеноста на крвта. -Целендневен мониторинг на отчукувањата на срцето -часовникот го следи вашиот пулс 24 часа на ден. Тие ви даваат информации за вашите зони на отчукувањата на срцето и даваат предупредување кога вашиот пулс е невообичаено висок. - PAI систем за проценка на здравјето - вредноста на PAI се пресметува од податоците за отчукувањата на срцето, времето за вежбање и други комплексни здравствени информации користејќи алгоритам. -Следење на квалитетот на спиењето - подобрување на квалитетот на спиењето за оптимални перформанси. Монитор за фаза на спиење. Резултати за квалитет на спиење и набудувања за подобрување. -Следење на облеката - поддршка за следење на стресот и обука за дишење за да се балансираат нивоата на стрес. Зачувајте и пуштете музика Amazfit GTS 2 поддржува контрола на мобилен музички плеер, и благодарение на огромните 3 GB локален простор, можете да влечете 300 до 600 омилени песни во вашиот часовник со вашиот телефон. Со безжични слушалки или директно преку звучникот на часовникот, можете веднаш да ја слушате вашата внимателно составена листа за репродукција - за да можете да го спуштите телефонот, да тренирате и да го гледате ритамот на вашата музика во секое време, насекаде. Клучни својства Стилски часовници за фитнес и здравје. 3D закривено стакло без рамка. Сеопфатен мониторинг на здравјето и фитнесот. Складирање музика, 3 GB меморија. Пуштете музика од вашиот телефон. Интегрирана гласовна контрола на Amazon Alexa. Квалитетен AMOLED дисплеј. Персонализирани бирање. Сеопфатна здравствена заштита - мерење на заситеноста на крвта, следење на отчукувањата на срцето, систем за здравствена проценка на PAI, монитор за квалитетот на спиењето, следење на нивото на стрес. Јавете се директно од зглобот. Офлајн гласовен асистент. 12 спортски режими. Отпорност на вода 5АТМ. Траење на батеријата до 7 дена во нормална употреба.
Акцелерометар:
По
Планинарство::
Звучник:
Звучник:
Гласовен асистент::
Amazon Alexa
Badminton:
По
Барометар:
По, По
Кошарка::
Контрола на копче::
да
ВЕЛОСИЕ:
По, По
Дијагонала на екранот ["]:
Дијагонала на екранот ["]:
Дијагонала на екранот [см]:
1,65
Вибрации:
По
Пешачење / фитнес::
✔, ✔
Екран:
По
Екран на допир:
По, По
Форма на поле::
Форма на поле:
Фудбал::
Фудбал:
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Ширина на ременот [mm]:
20
ГЛОНАСС:
По
Голф:
По
GPS:
По
Жироскоп:
По
ОС што може да се користи:
Андроид, iOS
Jaht::
Надвор од куќата:
Очекувано траење на батеријата [денови]:
7
Максимално траење на батеријата [h]:
336
Играј:
По
Кампување::
Капацитет на батеријата [mAh]:
Капацитет на батеријата [mAh]:
Капацитет на внатрешна меморија [GB]:
4, 4
Напредно пребарување::
Код на производителот:
A1969-MB
Код:
A1969-MB
Огласник:
По
Висина [mm]:
42.8, Висина [mm]:
Тип на врска:
Тип на врска:
Вид на водоотпорност:
5 ATM
Материјал на обвивка:
Алуминиум
Заштитен материјал:
Алумин
Материјал за ремени:
силиконски
Материјал за ремени:
силиконски
Мерење на ритам::
да
Мерење на пулсот:
Непосредни мерења
Мерење на брзината:
По
Повеќе детали::
директно мерење
Микрофон:
По
Можност за јавување:
За да одбиете или одговорите на повик на спарен телефон, користете го часовникот со поврзаниот телефон
Пакетот вклучува:
Пакет вклучува
Боја:
ЦРНО, Полноќно црно
Известувања:
Не:
По
пливање:
По
Оксиметар:
По, По
Аларм:
По
За жени::
За мажи::
да
OTA ажурирање::
Период:
да
Компатибилност со оперативен систем::
Android, iOS
Акцелератор::
Пеша [g]:
Тежина [г]:
Производител:
Xiaomi, Amazfit
Резолуција на екранот [PPI]:
326
Отпорност на вода:
По
Отпорност на вода:
По
Лизгачко:
Gorilla Glass
Стрес на сензорот:
По
Сензор за светлина:
✔, ✔
Приказ на време::
Приказ на време:
Операционен систем:
Amazfit оперативен систем...
Ски:
По
Скиалп::
Статус на батеријата:
Вкус:
По
Повикување без раце:
Tenis:
По
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Повикување без раце::
да
Вид на водоотпорност:
Вид на водоотпорност
Дебелина [mm]:
9.7
Триатлон:
По
Верзии на Bluetooth:
5
Компатибилна верзија на ОС: :
Компатибилна верзија на ОС:
трчање:
По
Wi-Fi:
По
Нуркање::
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
6972596102311
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Паметен часовник Amazfit GTS 2, црнa
147.48 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ