1 / 6
Продадено
Слика на мобилен телефон Apple iPhone 12, 6.1 "FHD +, 4 GB RAM, 256 GB, црвен
Слика на мобилен телефон Apple iPhone 12, 6.1 "FHD +, 4 GB RAM, 256 GB, црвен
Слика на мобилен телефон Apple iPhone 12, 6.1 "FHD +, 4 GB RAM, 256 GB, црвен
Слика на мобилен телефон Apple iPhone 12, 6.1 "FHD +, 4 GB RAM, 256 GB, црвен
Слика на мобилен телефон Apple iPhone 12, 6.1 "FHD +, 4 GB RAM, 256 GB, црвен
Слика на мобилен телефон Apple iPhone 12, 6.1 "FHD +, 4 GB RAM, 256 GB, црвен

мобилен телефон Apple iPhone 12, 6.1 "FHD +, 4 GB RAM, 256 GB, црвен

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
68,990 MKD.
49,090 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 41,602 MKD.
Заштеди 19,900 MKD.
-29%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Лансиран:
14. 10. 2020
Гаранција за производителот:
1 година
Сензор за движење:
По
Тип на SIM-картичка:
ЕСИМ, нано СИМ
Стандарди за мобилни телефони:
5G, GSM, LTE, UMTS
Стабилизатор на слика:
Електроника, оптика
Безжично полнење:
По
Поддршка на NFC:
По
GPS:
По
Барометар:
По
Модел на процесор:
Apple A14 Bionic
Водоотпорен:
По
Поддршка за брзо полнење:
По
HDR:
По
Код:
MGJJ3CN/A
Степен на заштита:
IP68
Галилео:
По
Диоди кои емитуваат светлина:
По
Беиду:
По
Сензор за близина:
По
Лична карта:
По
Автоматски фокус:
По
ГЛОНАСС:
По
Сензор за светло:
По
Жироскоп:
По
Фокус PDAF:
По
Максимална резолуција на видео:
3840 x 2160 (4K)
Ширина mm:
71.5
Висина mm:
146,7
Дебелина мм:
7.4
Резолуција на пиксел екран:
2532 x 1170
Доверливост:
100 %
Осветлување:
1.6
Пеша г.:
164
Внатрешна меморија GB:
256
Големина на инчен екран:
6,1
Оперативна меморија GB:
4
MAh капацитет на батеријата:
2 815
Поддржани фреквенции на LTE MHz:
800, 900, 1800, 2100, 2600
Поддржани фреквенции од 3G MHz:
850, 900, 1800 1900
Поддржани фреквенции на GSM MHz:
850 1900, 2100
Резолуција на екранот PPI:
460
Резолуција на задната камера Mpx:
12+12
Резолуција на предната камера Mpx:
12
Би било:
Apple iPhone 12
Slowmotion 1080p FPS:
240
Slowmotion 2160p FPS:
60
Верзија за Bluetooth:
5
Дигитален компас (магнетски сензор):
По
Производител:
јаболко
Операционен систем:
Apple iOS
Тип на екран:
OLED
Боја:
Црвено
Конектор:
Молња
Вид на телефон:
Допрете
Bluetooth:
По
Број на процесорски јадра:
6
EAN:
194252033449
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
мобилен телефон Apple iPhone 12, 6.1 "FHD +, 4 GB RAM, 256 GB, црвен
49,090 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ