1 / 5
Продадено
Слика на Бебешка камера Tesla Smart 360
Слика на Бебешка камера Tesla Smart 360
Слика на Бебешка камера Tesla Smart 360
Слика на Бебешка камера Tesla Smart 360
Слика на Бебешка камера Tesla Smart 360

Бебешка камера Tesla Smart 360

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
103.68 €
98.81 €
со ДДВ Без ДДВ 83.74 €
Заштеди 4.87 €
-5%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Поканете паметна камера Тесла да ги гледа вашите малечки во вашиот дом. Отсега ќе заспиете и ќе го напуштите вашиот дом со мирно срце. -Можност за ротација и навалување -Мерење на температура и влажност во просторијата -Поддршка за обезбедување на облак складирање -Инфрацрвена светлина за ноќно гледање на растојание до 10 метри -Остра и детална слика во Full HD резолуција -Движење на движење и звук -Микрофон и звучник за двонасочна комуникација Seeе видите насекаде Функцијата Pan и Tilt овозможува камерата да ротира во двете оски, 355 степени хоризонтално и до 85 степени вертикално. Во комбинација со висококвалитетна широкоаголна леќа, секогаш ќе го пронајдете вистинскиот агол на гледање за да не пропуштите ништо. Одлична слика Паметната камера Тесла 360 Бебе користи 1/3 '' CMOS сензор со резолуција од 2 мегапиксели и променлива брзина на слики. Ова значи дека снимката е секогаш доволно остра и има многу детали. И кога ќе се стемни, со помош на моќни инфрацрвени LED светилки, камерата може да се справи со слаба осветленост без никакви проблеми. Откривање на движење и звук Tesla Smart Camera 360 Baby ќе стане чувар на вашиот дом! Со помош на интелигентна детекција на звук и движење, ве предупредува на, на пример, плачење на детето или скршен прозорец. Клучни својства Безбедносна камера. Full HD резолуција на слика, 1920 × 1080 px. Откривање на движење и звук. Мерење на температурата и влажноста во просторијата. Ротација 355 ° хоризонтално и 85 ° вертикално. Микрофон и звучник за двонасочна комуникација. Инфрацрвен ноќен вид на растојание до 10 метри. Зачувајте го снимањето на MicroSD картичка или облак складирање.
Функции:
Откривање на движење
функција:
Функција:
Снабдување со електрична енергија:
Снабдување со електрична енергија:, Снабдување со електрична енергија:
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Јазик на апликација::
Англиски, чешки, унгарски, германски, полски, словачки
Код на производителот:
TSL-CAM-SPEED9S
Код:
TSL-CAM-SPEED9S
Лансиран:
27. 2. 2021
Поддржува ОС:
Android, iOS
Медиуми за снимање:
MicroSD, MicroSDHC
Алатка за регистрација / медиум::
MicroSD, MicroSDHC
На понуда од::
24. 2. 2021
Боја:
Бела, розова, Бела, розова
Производител:
Тесла, Продуцент
Поддржани оперативни системи (ОС):
Андроид, iOS
Стандарди за Wi-Fi:
Стандарди за Wi-Fi:, Стандарди за Wi-Fi:
Длабочина [mm]::
87
Дебелина [mm]:
87
Веб-страница на производителот:
Shop.tesla.com, Веб-страница на производителот:
Wi-Fi:
По
EAN:
8596115870017
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Бебешка камера Tesla Smart 360
98.81 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ