1 / 3
Слика на ADATA SDXC Premier One 64 GB 290 / 260MB / s UHS-II U3 мемориска картичка
Слика на ADATA SDXC Premier One 64 GB 290 / 260MB / s UHS-II U3 мемориска картичка
Слика на ADATA SDXC Premier One 64 GB 290 / 260MB / s UHS-II U3 мемориска картичка

ADATA SDXC Premier One 64 GB 290 / 260MB / s UHS-II U3 мемориска картичка

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
139.57 €
68.08 €
со ДДВ Без ДДВ 57.70 €
Заштеди 71.49 €
-52%

Само уште 1
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
23 април 2024 - 24 април 2024
Македонија, други
24 април 2024 - 25 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Мемориските картички АДАТА се популарни кај корисниците за нивните одлични перформанси по разумна цена. Мемориската картичка ADATA Premier One SDXC е уште една успешна статија од овој производител. Идеален е за професионални DSLR камери, Full HD / HHD 4K / 8K камери и 3D камери за снимање видео и за брзи снимки. Екстремна заштита Обезбедува крајни својства како што се отпорност на вода, отпорност на удар, отпорност на УВ и широк температурен опсег од -25 ° C до 85 ° C. Може да се користи дури и во екстремни услови. Земете го со вас во Сибир или до екваторот. Голема брзина Мемориската картичка го поддржува новиот стандард за брзина UHS-II U3, поддржува напредни стандарди за снимање Ultra HD 8K, 4K, 3D, VR и 360 °. Покрај тоа, таа обезбедува заштита при впишување и ECC. Клучни својства Исклучително брзата и издржлива мемориска картичка ADATA Premier One SDXC UHS-II U3 ​​со висок капацитет од 64 GB нуди голема брзина на пренос на читање / запишување до 290/260 MB / s. Исто така, може да се пофали со доживотна гаранција од производителот.
Гаранција за производителот:
1 година
Минимална брзина на пишување:
UHS II - Класа 3 (30MB / s)
Час и видеа:
V90
Класа на брзина:
Класа 10, UHS-II класа 3, Класа на брзина:
UHS класа::
U3
Код на производителот:
ASDX64GUII3CL10-C
Vendi i prodhimit:
Taiwan
EAN:
4712366968714
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
ADATA SDXC Premier One 64 GB 290 / 260MB / s UHS-II U3 мемориска картичка
68.08 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ